Niedziela, 23 Lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Żelisław.
aaa
aaaa
aaaa
Inne instytucje
 
 
 
 Wybory Sołeckie 2007Związek Powiatów PolskichCyfrowy Urząd

 
Gazeta Krakowska: W gminie Borzęcin inwestują w sport. Stadiony wielkim placem budowy Drukuj
Image

Trwa realizacja projektu „Przebudowa i budowa obiektów rekreacyjno – sportowych na terenie Gminy Borzęcin”, współfinansowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, oś priorytetowa 6. spójność wewnątrzregionalna.
Zadanie polega na przebudowie obiektu sportowego „Sokoła” w Borzęcinie - Borku i budowie dwóch nowych obiektów sportowo – rekreacyjnych w Przyborowie i Bielczy wraz z otoczeniem. Wykonane zostaną nowoczesne nawierzchnie sportowe i rekreacyjne na nowych obiektach oraz zmodernizowane zostaną te dotychczas istniejące.

Artykuł w wersji pdf dostępny tutaj

Czytaj
 
Oferta Pracy w Zakładach Drobiarskich Drukuj
Oddział Zakłady Drobiarskie CEDROB S.A zatrudni do pracy sezonowej od lipca do listopada.
Wymagania:
- aktualna książeczka Sanepidowska
-dyspozycyjność
Oferujemy:
- zarobki od 10 do 19 zł brutto za godzinę
- posiłki regeneracyjne,
 - strój ochronny i roboczy,
- możliwość zorganizowania dojazdu do zakładu
Kontakt:
tel. kadry (12) 281-20-24 wew. 53
(12) 281-20-24 wew. 22
kom. 660-719-894 lub 660-469-473
Czytaj
 
"Żegnaj przedszkole" - pożegnianie 6-latków w Publicznym Przedszkolu w Przyborowie Drukuj
Image
 
„Żegnaj przedszkole, na szkołę nadszedł czas, niech wspomnienie pozostaną, a do przodu biegnie czas”.

„Żegnaj przedszkole” pod takim hasłem w dniu 20 czerwca 2011roku odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków w Publicznym Przedszkolu w Przyborowie. Był to szczególny dzień zarówno dla przedszkolaków, rodziców oraz pracowników naszego przedszkola. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja przedszkola, dzieci grupy I z wychowawczynią A. Małek, panią E. Płaneta, rodzice oraz pozostali pracownicy przedszkola. Uroczystą akademię przygotowały nauczycielki : M. Jarosz i P. Żurek.Na początek dzieci 4, 5 letnie pod opieką wychowawczyni M. Jarosz pożegnały swoich starszych kolegów życząc im, aby godnie reprezentowały przedszkole w nowej szkole. Następnie dzieci 6 letnie pod opieką wychowawczyni P. Żurek zaprezentowały program artystyczny, gdzie wierszami i piosenkami pożegnały swoje panie i młodszych kolegów. Każdy z absolwentów przedszkola otrzymał pamiątkowy dyplom i porcelanowego słonika na szczęście. Dyrektor zaś życzył wszystkim dzieciom oraz zgromadzonym na sali udanych i radosnych wakacji a rodzicom podziękował za pomoc i współpracę. Następnie dzieci w swoich grupach żegnały się z kolegami i wychowawczyniami. Były to chwile radości, zadumy a i łezki w oczach też się zakręciły.

Czytaj
 
Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Brzesku w sprawie szkolenia dotyczącego podatku od towarów Drukuj

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzesku zaprasza podatników powiatu brzeskiego na bezpłatne szkolenie na temat: „Zasady ustalania miejsca świadczenia usług w podatku od towarów i usług". Podczas szkolenia pracownicy Urzędu Skarbowego w Brzesku omówią następujące zagadnienia:


1.Zdefiniowanie pojęcia miejsca świadczenia usług i importu usług.
2.Przesłanki niezbędne do właściwego ustalenia miejsca świadczenia usług.
3.Zasady dokumentowania wykonania usług, dla których podatnikiem jest nabywca.

Szkolenie odbędzie się w dniu 30 czerwca 2011 r. (czwartek) o godz. 10.00  w siedzibie Urzędu Skarbowego w Brzesku, przy ulicy Królowej Jadwigi 16, sala nr 105
Czytaj
 
Awans Sokoła Borzęcin do V ligi !!! - pełna relacja Drukuj
    

To był mecz zamknięcia bez istotnej ligowej wagi. Sokół Borzęcin już na kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie awans do V ligi. Piłkarze jednak nie zawiedli kibiców i zakończyli rywalizację z Koroną Niedzieliska remisem 2:2. Po 25 latach od pamiętnego awansu do "okręgówki" w 1986 roku, "piłka w Sokole" znowu wzniosła się na wyżyny. Drużyna kierowana przez Prezesa Stanisława Klisiewicza spełniła swoje aspiracje w zakresie awansu. Przed nimi jednak poważne wyzwanie potwierdzenia, że awans do V ligi nie jest dziełem przypadku. Teraz nie tylko należy potwierdzić, że miejsce w wyższej lidze "Sokołowi" się należy, ale być może pokusić się o kolejny awans. Na gościnnym obiekcie Iskry w Łękach późnym niedzielnym popołudniem rozbrzmiało zasłużone "We Are the Champions". 

Czytaj
 
RDN Małopolska: Nielegalna żwirownia w gminie Borzęcin zlikwidowana Drukuj
Image

Brzescy policjanci zlikwidowali na terenie gminy Borzęcin nielegalnie działającą żwirownię. Tomasz O. w Borzęcinie zakupił kilkuhektarową działkę, by wydobywać żwir - podkreśla Ewelina Buda z brzeskiej Policji. Nie posiadał koncesji, ale miał już podpisaną umową na sprzedaż kruszywa, dlatego zdecydował się na wydobycie bez pozwolenia - wyjaśnia Duda. Żwir sprzedawał firmie budującej autostradę A4 - mówi Zbigniew Małysa sędzia Sądu Rejonowego w Brzesku. Według prokuratury miał wydobyć w sumie ponad 50 tysięcy ton kruszywa o wartości ponad 300 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, już nałożono na niego karę administracyjną 2 milonów złotych - dodaje Krzysztof Kozioł inspektor ochrony środowiska UG w Borzęcinie. Z tej sumy milion 200 tysięcy dostanie gmina Borzęcin, reszta trafi na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Posłuchaj całej relacji Łukasza Wrony:
Czytaj
 
www.straz.brzesko.pl: Pożar koparki w Przyborowie Drukuj
22 czerwca br. wieczorem, Państwowa Straż Pożarna w Brzesku została poinformowana o pożarze koparki w Przyborowie gmina Borzęcin. W działaniach gaśniczych brały udział 2 zastępy straży pożarnej - z JRG Brzesko oraz miejscowej OSP Przyborów. Spaleniu uległa kabina oraz cześć silnikowa koparki, która wykorzystywana była do prac związanych z budową wodociągu na terenie miejscowości Przyborów przez firmę zewnętrzną. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Czytaj
 
TVP3 Kraków Kronika: 2 miliony za nielegalną żwirownię Drukuj

Czytaj
 
Wybrano Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP na kadencję 2011 - 2016 Drukuj
Image
 

Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Borzęcinie wybrał jednogłośnie nowy Zarząd Gminny, na którego czele stanął druh jednostki OSP w Borzęcinie Górnym, a zarazem wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Wiceprezesami wybrani zostali druhowie Józef Ciochoń (OSP  Borzęcin Górny) i Marian Tomala (OSP Przyborów). Komendantem Gminnym wybrano pełniącego tę funkcję do tej pory druha jednostki OSP w Borzęcinie Dolnym Grzegorza Małka, Sekretarzem Zarządu Gminnego reprezentującego tę samą jednostkę druha Mirosława Wilkosza, a Skarbnikiem Jana Curyło z OSP Bielcza. Członkiem Prezydium został Andrzej Kukiełka z OSP Jagniówka, a Członkami Zarządu druhowie: Marcin Mroczkowski (OSP Przyborów), Marcin Trytek (OSP Bielcza), Marek Maklas (OSP Jagniówka), Józef Wąsik (OSP Łęki) i Stanisław Ciuruś (OSP Łęki). Powołano również Komisję Rewizyjną w składzie: Piotr Małek (OSP Borzęcin Górny) - Przewodniczący, Grzegorz Knap (OSP Borzecin Dolny) - Wiceprzewodniczący, Piotr Pamuła (OSP Łęki) - Sekretarz. Spośród nowo wybranego Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP wybrano dwóch przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego w osobach: Janusza Kwaśniaka - Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego oraz Grzegorza Małka - Komendanta Gminnego ZOSP RP.

Czytaj
 
Budowa Regionalnego Centrum w Borzęcinie. Zarząd Województwa o blisko 1,7 mln zł zwiększył dotację Drukuj
    

1 milion 657 tysięcy 158 złotych 24 grosze zwiększył Zarząd Województwa Małopolskiego na posiedzeniu w dniu 9 czerwca br. dotację przyznaną gminie Borzęcin uchwałą nr 865/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 23 lipca 2010 roku na dofinansowanie dla projektu pn. Rozbudowa i zmiana użytkowania Domu Parafialnego na potrzeby utworzenia Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Tym samym kwota dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Schemat 6.3 B Opieka Społeczna wzrosła z kwoty 1 milion 342 tysiące 842 złotych do kwoty 3 milionów złotych. Władze gminy Borzęcin nie ukrywają radości z tego faktu. - Na tę informację czekaliśmy blisko rok i zgodnie z zapewnieniem artykułowanym przez Wicemarszałka Wojciecha Kozaka poprzez decyzję Zarządu Województwa stała się ona faktem - mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak - Dzięki kolejnym środkom zewnętrznym to zadanie będzie łatwiej zbilansować, odciążając w części wkład własny z budżetu gminy - podkreśla. Jak zapewnia, gmina prowadzi działania w celu pozyskania kolejnych dotacji zewnętrznych i wsparcia dla tej ważnej dla społeczności lokalnej i regionu inwestycji.

Czytaj
 
Kurier Borzęcki: Absolutorium dla Wójta Kwaśniaka Drukuj
    

Przy czternastu głosach "za" i jednym "wstrzymującym się" Rada Gminy w Borzęcinie udzieliła wójtowi gminy Januszowi Kwaśniakowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2010. Tym samym radni skwitowali dobre wykonanie budżetu, który mimo trudnego "powodziowego" roku, ważnych i kluczowych inwestycji infrastrukturalnych nie był pozbawiony. Jak podkreślano budżet ubiegłego roku, a szczególnie działalność wójta Kwaśniaka, która przysporzyła gminnym inwestycjom środków zewnętrznych z funduszy unijnych i krajowych był budżetem otwierającym perspektywy na bieżący rok i kolejne lata.

Czytaj
 
Borzęcin we wspomnieniach Sławomira Mrożka (Baltazara) Drukuj

W 2006 roku ukazała się autobiografia Sławomira Mrożka pt. „Baltazar”. Baltazar vel Sławomir Mrożek po ciężkiej chorobie dokonuje w niej retrospekcji i bilansu swojego życia oraz ocenia samego siebie. Z oczywistych przyczyn dokonałem wyboru tylko fascynujących wspomnień związanych z Borzęcinem, które są także niezmiernie interesującym przyczynkiem do poznania historii naszej miejscowości. Zainteresowanych pełną biografią pisarza odsyłam do wydania książkowego.

Józef Olchawa

(Cały tekst dostępny jest tutaj)

Czytaj
 
Brzeskie Spotkania Automobilowe Drukuj
    
W uroczy poranek 18 czerwca  na placu przed brzeskim centrum handlowym Mark zaczęły dziać się rzeczy dziwne… Najpierw pojawiło się dwóch ludzi, którzy oddzielili taśmami część parkingu… a następnie, kilka minut przed dziewiątą sytuacja zaczęła się wyjaśniać. Pierwszy pojawił się żółty Ford Capri na gliwickich numerach, chwilę później dołączyły do niego Mercedes Camper i poczciwy uroczy „Garbus” a później…póżniej było już tylko coraz ciekawiej. Na placu zaczęły się pojawiać nostalgiczne, mniej lub bardziej kultowe kilkudziesięcioletnie samochody. Urokliwy MG Midget, rasowe Chevrolety – Camaro i Monza, dynamiczne Porsche 924 i 944, nostalgiczna Syrena R20 z fantastycznie wystylizowaną załogą i stertą słomy na „pace”, kultowy Ford Mustang przypominający tego, którym Steve McQueen gnał w „Bulicie” po ulicach San Francisco… Tak od trzech już lat zaczynają się Brzeskie Spotkania Automobilowe, które mam nadzieję, staną się już cykliczną imprezą towarzyszącą Dniom Brzeska.
Czytaj
 
W piątek, 24 czerwca Urząd Gminy w Borzęcinie nie pracuje Drukuj

 

Image

Wójt Gminy Borzęcin uprzejmie informuje, że piątek 24 czerwca (po Święcie Bożego Ciała) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników tutejszego Urzędu. Petentów i Interesantów ZAPRASZAMY w poniedziałki w godzinach 9.00-17.00 lub od wtorku do piątku każdego tygodnia w godzinach 7.30-15.30. Jednocześnie informuje się, że Wójt Gminy Borzęcin przyjmuje petentów w każdy wtorek i czwartek w godzinach 9.00 - 11.00, a w sprawach skarg i wniosków w poniedziałki w godzinach 11.00 - 12.00.  Przewodniczący Rady Gminy pełni dyżur w każdy poniedziałek w gidzinach 15.00- 17.00 . 

Czytaj
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2011 w gminie Borzęcin. Gimnazjum w Przyborowie najlepsze Drukuj
Image
 

Średni wynik w kraju uzyskany przez gimnazjalistów w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym to 25,31 pkt na 50 możliwych z części humanistycznej i 23,63 pkt na 50 z części matematyczno – przyrodniczej. W województwie małopolskim średni wynik z części humanistycznej wyniósł 26,7 pkt., a z części matematyczno - przyrodniczej 24,9 pkt. W powiecie  brzeskim uczniowie uzyskali odpowiednio średnią 25,63 pkt z części humanistycznej i 24,08 pkt  dla części matematyczno - przyrodniczej. W gminie Borzęcin najlepsze wyniki uzyskali gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie 26,34 z części humanistycznej i 25,08 z części matematyczno - przyrodniczej. Wszystkie trzy gimnazja z naszej gminy uzyskały stanin średni dla części humanistycznej. W przypadku części matematyczno - przyrodniczej stanin średni uzyskało tylko Publiczne Gimnazjum im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie. Publiczne Gimnazjum w Bielczy oraz Publiczne Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Borzęcinie uzyskały stanin niski.

Czytaj
 
TEMI - Tydzień Brzeski: Bobry nie chcą żwirowni Drukuj
Image
W Łękach na obszarze ponad 20 hektarów ma powstać żwirownia. Kolejna w gminie Borzęcin. Mieszkańcy obawiają się uciążliwości i degradacji środowiska naturalnego. Z początkiem maja kilku właścicieli gruntów sąsiadujących z planowaną inwestycją otrzymało pisma od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, w którym zostali powiadomieni o wszczętej przez inwestora procedurze uzyskania zgody na wydobywanie kruszywa naturalnego ze złóż w Łękach. Planowana żwirownia ma powstać na obszarze ponad 23 ha. Inwestorem jest Zakład Produkcyjno-Handlowy „Elektro – Mechanika - Ropek” z Brzeska. Mieszkańcy wsi nie kryją niepokoju i zapowiadają protesty.
Czytaj
 
Kurier Borzęcki: Budowa chodnika, przebudowa ogrodzenia i plac zabaw. Kolejne inwestycje w Bielczy Drukuj
    

Trwa realizacja inwestycji budowy chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze gminnej Bielcza – Biadoliny, odcinka drogi wewnętrznej przy Zespole Szkół w Bielczy wraz z urządzeniem placu zabaw oraz przebudowy ogrodzenia wraz z umocnieniem rowu przy Przedszkolu w tej miejscowości. Wartość wykonywanych prac zamyka się kwotą 447 tysięcy 409 złotych, z czego prace budowlane realizowane przez wyłonionego w przetargu wykonawcę Zakład Remontowo - Budowlany "Partyński" z Laskówki Chorąskiej zamykają się kwotą 407 tysięcy 771 złotych brutto.

Czytaj
 
Wyięte z Xsiąk Gromady Bozecienskiey Drukuj
Image

Komentarz i przypisy: Lucjan Kołodziejski

Poszukując materiałów źródłowych do dziejów Borzęcina, kilka razy stanąłem przed tzw. „ścianą". Są nią zaginione - oby nie bezpowrotnie - rękopisy, a mianowicie: Kronika Szkoły w Borzęcinie Dolnym, Kronika Kościoła w Borzęcinie do r. 1903, akta Urzędu Gminy, ewakuowane we wrześniu 1939 r., Księgi Gromadzkie od XV do XVIII wieku. Zdarzają się jednak szczęśliwe chwile, gdy w zbiorach innych dokumentów odnajduję pojedyncze karty skopiowane z pierwotnych -  z oryginalnych, a zaginionych rękopisów. W jednym z archiwów odnalazłem kopię odpisu dokumentu powstałego w dn. 21 IX 1669 r., a  pochodzącego z  Xsiąk  /Ksiag/  Gromady Bozecinskiej. Sporządzony był pod przysięgą przez Jana Bachowskiego

Pełna treść materiału dostępna TUTAJ  

Czytaj
 
Nabór na stanowisko: Kierownik Biura LGD Kwartet na Przedgórzu Drukuj
Image
Zarząd Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu” ogłasza nabór na stanowisko:
KIEROWNIK BIURA - miejsce pracy Waryś
Wymagania niezbędne:
a)    wykształcenie wyższe,
b)    staż pracy na stanowisku kierowniczym,
c)    co najmniej dwuletni staż pracy w organizacjach pozarządowych lub w samorządzie (umowa o pracę).
Wymagania dodatkowe:


Czytaj
 
Zawiadomienie w sprawie zwołania Walnego Zebrania Członków LGD Kwartet na Przedgórzu Drukuj
Image
 
Zarząd Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”  uprzejmie zaprasza do udziału w Zwyczajnym Walnym Zebraniu Członków. Termin Zebrania: 27 czerwca 2011 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 (I termin), o godz. 17.20 (II termin). Miejsce: Walnego Zebrania Członków: budynek Domu Wiejskiego w Warysiu.
Porządek obrad:


Czytaj
 
Konkurs ekologiczny "Segregujmy odpady" Drukuj
    
Edukacja ekologiczna jest ważnym obszarem pracy wychowawczej  w przedszkolu. Wdrażanie dzieci do poszanowania środowiska przyrodniczego, budzenie świadomości ekologicznej  oraz rozwijanie proekologicznych postaw już u dzieci przedszkolnych  sprawia, że  w przyszłości będą one odpowiedzialnie z niego korzystać. Wytwarzanie ogromnych ilości śmieci oraz właściwe ich zagospodarowanie jest dużym problemem współczesnego społeczeństwa, a segregacja odpadów staje się koniecznością, a nawet obowiązkiem każdego z nas.
By dzieci z Publicznego Przedszkola w Borzęcinie Górnym mogły kształtować umiejętności segregowania w praktyce, zorganizowaliśmy konkurs ekologiczny pod hasłem „Segregujemy odpady”, który trwał przez cały rok szkolny 2010/2011. Dzieci z poszczególnych grup zbierały baterie, plastikowe zakrętki i puszki po napojach. Koordynatorem zbiórki była dyrektor Maria Gibała i nauczycielka Józefa Sury.

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 85 - 105 z 708


Najnowsze komentarze
VII Borzęckie Swięto Grzyba w ...
Ile kosztuje bilet wstępu? Bo nie znalazłem tej informacji n...
10/08/11 20:15 Więcej...
dodano przez Profesor88

RDN Małopolska: Nowy plac zaba...
plac zabaw
Super, że w gminie tyle się dzieje.Jest coraz więcej miejsc ...
09/08/11 09:44 Więcej...
dodano przez VVVVVVVVVV

Zaproszenie na Piknik Strażack...
Dobra zabawa na pikniku.
A dla kogo był ten piknik:? Bo sądząc po frekwencji to ch...
08/08/11 13:59 Więcej...
dodano przez Penelope

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Powitanie Mrożka w Borzęcinie
Bardzo dziękuję Pani za te informacje. Rzeczywiście mogłem u...
03/08/11 16:14 Więcej...
dodano przez Józef Olchawa

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Wątpliwości
Byłam na imprezie i pamiętam jak sobowtóra powitał chlebem J...
03/08/11 12:42 Więcej...
dodano przez Mieszkanka i uczestniczka impr

 
 
Sonda
Skąd jesteś?
 

Gminy Partnerskie

Bannery


Biuletyn informacji publicznej (BIP)


Foto Borzęcin w PigułceAktualna PrognozaPogoda w Borzęcinie

W obiektywie
Centrum BorzęcinaSponsor imprez w Gminie Borzęcin


  Wykonanie:
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.