Niedziela, 23 Lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Żelisław.
aaa
aaaa
aaaa
Inne instytucje
 
 
 
 Wybory Sołeckie 2007Związek Powiatów PolskichCyfrowy Urząd

 
IX -a Sesja Rady Gminy w Borzęcinie Drukuj
Image

Uprzejmie zawiadamiam, że zgodnie z art. 20  ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym / tekst jednolity Dz.U z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z p. zm./ zwołuję IX -ą Sesję Rady Gminy w Borzęcinie na dzień 15 czerwca 2011 r. godz. 900 /środa / w sali widowiskowej  Domu Ludowego w Borzęcinie.

Czytaj
 
Dzień Dziecka w ogrodzie zabaw Drukuj
    
Z okazji Święta Dzieci na dzieci z Publicznego Przedszkola w Borzęcinie Górnym i z Oddziału „0” czekały w tym roku miłe niespodzianki. Wójt Gminy Borzęcin mgr Janusz Kwaśniak zaprosił je na festyn w ogrodzie zabaw, który prowadził Klown Piotrek. Bawił dzieci różnymi sztuczkami i robił śmieszne psikusy. Dzieci mogły się nauczyć żonglerki talerzami, piłeczkami oraz maczugami. Wiele radości sprawiło im także puszczanie baniek mydlanych i balonikowe zwierzątka, które wyczarowywał Klown Piotrek. Potem przyszedł czas na zabawy na sprzętach ogrodowych, gdzie dzieciaki szalały z miłym gościem. Wielką atrakcją było malowanie obrazków na buźkach dzieciaków, a niektóre z nich ciężko było rozpoznać.
Po zabawie dzieci posiliły się rogalami z czekoladą i orzeźwiającymi napojami, które ufundował Wójt Gminy Borzęcin.
Życzenia z okazji Święta Dziecka złożył przedszkolakom z-ca wójta Gminy Borzęcin mgr Tadeusz Żurek, a one za wszystko podziękowały krótkim wierszem oraz mnóstwem całusków, które wysłały w dowód wdzięczności. To było niezapomniane święto.
Czytaj
 
WÓJT GMINY BORZĘCIN OGŁASZA KONSULTACJE SPOŁECZNE Drukuj
Image
Na podstawie uchwały Nr XLIII/353/10 Rady Gminy Borzęcin z dnia 4 listopada 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Wójt Gminy Borzęcin ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie opłat za świadczenia publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Borzęcin.
Czytaj
 
WÓJT GMINY BORZĘCIN OGŁASZA KONSULTACJE SPOŁECZNE Drukuj
Image

Na podstawie uchwały Nr XLIII/353/10 Rady Gminy Borzęcin z dnia 4 listopada 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Wójt Gminy Borzęcin ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży.
Czytaj
 
WÓJT GMINY BORZĘCIN OGŁASZA KONSULTACJE SPOŁECZNE Drukuj
Image

Na podstawie uchwały Nr XLIII/353/10 Rady Gminy Borzęcin z dnia 4 listopada 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Wójt Gminy Borzęcin ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie zasad usytuowania i miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
Czytaj
 
Wyniki Sprawdzianu 2011. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym najlepsi Drukuj

 

Image
 

Najlepsi w gminie Borzęcin okazali się szóstoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym, którzy w sprawdzianie 2011 roku osiągnęli wynik 26,42 punktów. Na drugim biegunie znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielczy, której uczniowie osiągnęli rażąco niski wynik 17,77 punktów. Średni wynik sprawdzianu w gminie Borzęcin w roku 2011 wyniósł 22,7, w powiecie brzeskim 24,9,  w województwie małopolskim 26,2, w kraju 25,27 punktów. Uczniowie z Borzęcina Dolnego osiągnęli średnią wyższą od średnich gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i krajowej i niewiele im brakło do osiągnięcia staninu klasyfikujacego szkołę w wynikach wysokich. Poniżej prezentujemy wyniki uczniów z gminy Borzęcin.

Czytaj
 
Nabór na ławników w kadencji 2012 - 2015 Drukuj
Image

Dnia 31 grudnia 2011 roku upływa kadencja ławników sądowych orzekających w sądach powszechnych. Na nową kadencję 2012 – 2015 Kolegium Sądu Okręgowego w Tarnowie ustaliło, że Rada Gminy Borzęcin wybierze następującą ilość ławników:

  1. Do orzekania w Sądzie Rejonowym w Brzesku - 2 osoby,
  2. Do orzekania w Sądzie Rejonowym w Bochni w sprawach z zakresu prawa pracy – 2 osoby;
Czytaj
 
Motointegrator Seria4x4 w Borzęcinie Drukuj
Czytaj
 
Motointegrator Seria4x4 w Borzęcinie - Wielkie ściganie w Borzęcinie Drukuj
Image
Już w najbliższy weekend kierowcy samochodów terenowych, ciężarówek, motocykli i quadów gościć będą w Borzęcinie. Zawody w ramach serii Motointegrator 4X4 rozpoczną się oficjalnym startem załóg o godz. 9:00 sprzed budynku Zespołu Szkół w centrum Borzęcina. Zawodnicy poruszać się będą po drogach jak zwykli użytkownicy, natomiast wyścigi będą tylko w wyznaczonych miejscach. Baza rajdu mieści się w centrum Borzęcina. Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego na temat rajdu, otrzymać mapkę z trasami odcinków specjalnych. Przewidziano 4 odcinki specjalne:
1.    Strefa przemysłowa Borzęcin-Borek, na którą to organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców.
2.    Żwirownia Cemex
3.    Droga polna wzdłuż potoku Borowa (od Borzęcina Dolnego do Czarnawy)
4.    Żwirownia w Wał Rudzie.
Program przewiduje dwukrotne lub trzykrotne przejechanie 4 odcinków specjalnych przez każdą z załóg w ciągu każdego dnia.
Szczegółowy program rajdu:
Czytaj
 
Remiza w Przyborowie w przebudowie. Powstaje Centrum Kulturalne Wsi Drukuj
    

W Przyborowie, w gminie Borzęcin na bazie istniejącej Remizy OSP powstaje Centrum Kulturalne Wsi o charakterze wielofunkcyjnego obiektu użyteczności publicznej. Trwa przebudowa z rozbudową obiektu oraz jego gruntowna modernizacją. Prace których koszt zamyka się kwotą blisko 1 miliona 300 tysięcy złotych realizuje firma BUDOMAT z Wojnicza. W ramach ich zakresu niemal podwojona zostanie powierzchnia użytkowa obiektu, która po zakończeniu inwestycji wyniesie 788,60 m2. Na parterze powstaną pomieszczenia  dla Straży Pożarnej - 2 stanowiska garażowe, garaż naprawczy, biuro zarządu OSP z funkcją sali szkoleń, pomieszczenie socjalno - szatniowe, biblioteka i klub z kafejką internetową, węzeł sanitarny dostępny z zewnątrz, kotłownia i  centrala telefoniczna, a na pierwszym piętrze sala konsumpcyjna z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz sala taneczna.

Czytaj
 
Zaproszenie na Motointegrator Seria 4x4 w Borzęcinie Drukuj
Czytaj
 
TEMI-Tydzień Brzeski: Setką po bezdrożach Drukuj
Image
 
Już w najbliższy weekend na trasach wyznaczonych wokół Borzęcina zostanie rozegrana pierwsza tegoroczna eliminacja terenowych rajdów z cyklu Serii 4x4 Motointegrator.
W ubiegłym roku borzęcińską eliminację popsuła pogoda, ulewne deszcze doszczętnie rozmyły odcinki specjalne i rajd trzeba było skrócić. W tym roku prognozy pogody są łaskawsze, a nowe trasy zostały wytyczone po szutrowych drogach. Start w imprezie, którą po raz trzeci organizuje Stowarzyszenie Grupa 4x4, zapowiedziało ok. 70 kierowców samochodów terenowych, ciężarówek, quadów i motocykli. Będą się ścigać na czterech trasach. Pierwsza załoga wyruszy na trasę w sobotę, o godz. 9 spod miejscowej szkoły. Tam też mieścić się będzie baza rajdu.

Czytaj
 
Puchar dla arcymistrza Drukuj
    
W sobotę, w Sali Imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie rozegrany został Puchar Małopolski w szachach szybkich (czas gry na partię pół godziny). Zawody organizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Małopolski Związek Szachowy, a patronat nad nimi sprawował wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. W turnieju uczestniczyło 46 zawodniczek i zawodników (w tym 27 osób posiadających ranking międzynarodowy ELO), grających systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie jedenastu rund. Turniej zakończył się sukcesem arcymistrza Artura Jakubca z Krakowa - 9.5 pkt. Kolejność na dalszych miejscach: 2. km Mirosław Lewicki (Tarnów) - 8.5 pkt., 3. km Andrzej Gbyl (Kraków) - 7.5 pkt., 4. km Grzegorz Słabek (Kraków) - 7.5 pkt., 5. mm Bogusław Sygulski (Dębica) - 7.5 pkt., 6. Paul Szuper (USA) - 7.5 pkt., 7. Piotr Tworzydło (Tarnów) - 7.5 pkt., 8. mFIDE Sergiej Shilov (Ukraina) - 7 pkt.
Czytaj
 
Dziennik Polski: Święto samochodów terenowych Drukuj
Image
BORZĘCIN. Przez trzy dni - 10, 11 i 12 czerwca - kierowcy samochodów terenowych, ciężarówek, motocykli i quadów gościć będą w Borzęcinie
- Już drugi raz nasza gmina będzie świadkiem tego typu zmagań, warto nas wówczas odwiedzić, bo zapowiada się niezwykle widowiskowa impreza - zachwala wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak. Jak mówi Krzysztof Biel, główny organizator zmagań, 4x4 to cykl rajdów terenowych, w których rywalizują na tych samych trasach amatorzy i licencjonowani zawodnicy z całej Polski.
- Impreza powstała na bazie 10 lat doświadczeń w organizacji rajdów terenowych oraz obserwacji imprez 4x4 w Polsce i Europie. Pierwsza edycja imprezy składała się z eliminacji w Rytrze i Zakliczynie, wielki finał odbył się w Nowym Sączu. Impreza przyjęta została z wielkim entuzjazmem, zarówno przez zawodników, jak i publiczność. Na starcie każdej z eliminacji stawało około stu załóg. Łącznie na naszych listach startowych pojawiło się 510 kierowców, pilotów samochodów terenowych, ciężarowych, motocyklistów i kierowców quadów. Do tego tysiące kibiców obserwujących rywalizację na odcinkach specjalnych - mówi Krzysztof Biel.
Czytaj
 
TEMI-Tydzień Brzeski: Wieka gratka dla fanów samochodowych rajdów terenowych. Ściganie ekstremalne Drukuj
Image
 
11 – 12  czerwca w Borzęcinie rozegrana zostanie pierwsza eliminacja trzeciej edycji Serii 4X4 Motointegrator. Po raz pierwszy kierowcy samochodów terenowych, quadów, ciężarówek i motocykli crossowych zawitali do Borzęcina w ubiegłym roku. Ścigali się po bezdrożach Białych Ługów, ale plany organizatorom pokrzyżowała deszczowa aura i zawody trzeba było skrócić. Teraz takie niebezpieczeństwo nie grozi, bo prognozy są pomyślne. – Wybraliśmy cztery trasy – bardzo trudne technicznie, ale także z szybkimi odcinkami – powiedział nam Krzysztof Biel szef Grupy 4x4 , organizującej cykl rajdów terenowych, w których rywalizują na tych samych trasach amatorzy i licencjonowani  kierowcy z całej Polski. – Kibice będą mogli śledzić wyścig na trzech odcinkach, a także próby ekstremalne – dodaje, podkreślając, że głównym problemem tego coraz popularniejszego sportu w naszym kraju jest brak odpowiednich terenów do ścigania. Dlatego pięć z sześciu eliminacji mistrzostw Polski odbywa się poza granicami. Jedynie dwie znaczące imprezy tej rangi rozgrywane są w Rzeszowie i Szczecinie.
Czytaj
 
brzesko.com.pl: W przyszły weekend off road w Borzęcinie Drukuj
Image

Przez trzy dni kierowcy samochodów terenowych, ciężarówek, motocykli i quadów Gościc będzie w Borzęcinie. – Po raz drugi z rzędu gościmy uczestników tych zmagań. Warto nas odwiedzić w dniach od 10 do 12 czerwca – zachwala wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak. Jak mówi Krzysztof Biel, jeden z organizatorów zmagań: 4x4 to cykl rajdów terenowych, w których rywalizują na tych samych trasach amatorzy i licencjonowani zawodnicy z całej Polski. - Impreza powstała na bazie 10 lat doświadczeń w organizacji rajdów terenowych oraz obserwacji imprez 4x4 w Polsce i Europie. Pierwsza edycja SERII 4x4 to 3 eliminacje: w Rytrze, Zakliczynie i wielki finał w Nowym Sączu we wrześniu 2009r. Sezon SERII4x4 został przyjęty z dużym entuzjazmem przez zawodników.
Czytaj
 
"Mama i ja" - Dzień Dziecka w Przedszkolu w Przyborowie Drukuj
    
Dzień Dziecka w Przedszkolu w Przyborowie odbył się pod hasłem „Mama i ja”. Zabawy i wiele atrakcji czekały na dzieci na Łowisku M.Drabik i  T.Kaczmarczyk. Pod okiem swoich mam dzieci bawiły się na trampolinie, huśtawkach, jeździły bryczką.Dzięki przewodnikom dzieci poznały ryby, które można łowić w stawie. Dowiedziały się o ich życiu oraz próbowały łowić używając wędki. Miały okazję zobaczyć ule, dowiedzieć się jak pszczoły pracują, robią miód oraz zasmakować pysznego miodu. Przewodnik pokazał dzieciom również świnki wietnamki, opowiadał o ich żywieniu. Chętne dzieci karmiły je chlebem.Następną atrakcją były konie. Przebywanie z nimi sprawiło dzieciom dużo radości. Były zachwycone i szczęśliwe. Słodki poczęstunek dla mam z okazji Dnia Matki i dla dzieci; kiełbasa z grilla, paczki ze słodyczami oraz baloniki były dla mam i dla dzieci miłą niespodzianką.
Czytaj
 
regionbrzeski.pl: Starostwo porozumiało się z firmą NDI Drukuj
Image

Grubo ponad 1.2 miliona złotych otrzyma powiat brzeski na remont dróg zniszczonych przez firmę NDI, która budowała autostradę. – Proponowano nam początkowo zaledwie 900 tysięcy, powiedzieliśmy nie. Wynegocjowaliśmy dodatkowo trzysta tysięcy złotych – mówi nam starosta brzeski Andrzej Potępa.
Czytaj
 
Borzęcanie na Krakowskim Wianku Drukuj
    
W parku w Szczurowej zabrzmiała muzyka folkloru krakowskiego podczas Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka „KRAKOWSKI WIANEK”. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 15. zespołów regionalnych w tym: 6. zespołów prezentujących formy autentyczne, 9. zespołów prezentujących formy artystycznie opracowane, 14. kapel ludowych, w tym: 2. kapele młodzieżowe i 12. kapel dorosłych, 35. grup śpiewaczych, 4. solistów-instrumentalistów oraz 2. mistrzów i 6. uczniów z 9 powiatów województwa małopolskiego. Na estradzie wystąpiło ok. 1000 wykonawców z powiatów:  bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, tarnowskiego, wielickiego. W swoich kategoriach wystąpiły zespoły z Borzęcina: Grupa śpiewacza „Borzęcanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Borzęcanie”, który za swój występ otrzymał wyróżnienie.
Czytaj
 
10 czerwca rusza I Eliminacja Motointegrator Seria4x4 Drukuj

Pierwsza tegoroczna eliminacja uznanego już cyklu imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Grupa4x4 odbędzie się w Borzęcinie. W ubiegłym roku Borzęcińską eliminację popsuła pogoda, ulewne deszcze doszczętnie rozmoczyły odcinki specjalne. W tym roku woda z nieba nam nie zagraża, nowe trasy wytyczone po szutrowych drogach i kopalniach żwiru są znacznie bardziej odporne na deszcz. Będzie szybko.

Baza rajdu mieści się w centrum Borzęcina. Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego na temat rajdu, otrzymać mapkę z trasami odcinków specjalnych. Przewidziano 4 odcinki specjalne:

1.    Strefa przemysłowa Borzęcin-Borek, na którą to organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców.
2.    Żwirownia Cemex
3.    Droga polna wzdłuż potoku Borowa (od Borzęcina Dolnego do Czarnawy)
4.    Żwirownia w Wał Rudzie.

Oficjalny start zaplanowany jest w sobotę na godz. 9:00 w centrum Borzęcina obok budynku Zespołu Szkół. Zawodnicy poruszać się będą po drogach jako zwykli użytkownicy, natomiast wyścigi będą tylko w wyznaczonych miejscach. Program przewiduje dwukrotne lub trzykrotne przejechanie 4 odcinków specjalnych przez każdą z załóg w ciągu każdego dnia rajdu.

Program rajdu:


Piątek 10.06
16:00 - otwarcie Biura Rajdu i BK
19:30 - objazd trasy dla zgłoszonych załóg

Sobota 11.06
6:00 - otwarcie Biura Rajdu
9:00 - Start oficjalny pierwszej załogi
9:20 - Start Ostry pierwszej załogi
Na sobotę przewidzianych jest 6 OS-ów, czekamy na ostatnią zgodę , a będzie ich 8. (3 lub 4 próby x2)

Niedziela 12.06
9:00 Start oficjalny pierwszej załogi
15:30 ogłoszenie wyników prowizorycznych
16:00 Rozdanie pucharów i zakończenie pierwszej Eliminacji Motointegrator Seria4x4
W niedzielę OS-y będą pokonywane jednokrotnie.

Wciąż są wolne miejsca zapraszamy motocyklistów, quadowców i kierowców wszelkiej masy terenówek.
Podział na klasy, regulamin i wszelkie informacje znajdziecie na www.seria4x4.pl
Zapraszamy
Grupa4x4.pl
    

    

Do pierwszej eliminacji zostało już niewiele czasu. Zapraszamy zawodników i widzów.

Czytaj
 
Dziennik Polski: Dwa samorządy- wiele inwestycji Drukuj

 
Image

SZCZUROWA- BORZĘCIN. Dotknięci przez ubiegłoroczną powódź mieszkańcy z niepokojem patrzą w niebo, jednak równocześnie samorządy realizują inwestycje mające ich uchronić przed nadejściem wielkiej wody.

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 147 z 708


Najnowsze komentarze
VII Borzęckie Swięto Grzyba w ...
Ile kosztuje bilet wstępu? Bo nie znalazłem tej informacji n...
10/08/11 20:15 Więcej...
dodano przez Profesor88

RDN Małopolska: Nowy plac zaba...
plac zabaw
Super, że w gminie tyle się dzieje.Jest coraz więcej miejsc ...
09/08/11 09:44 Więcej...
dodano przez VVVVVVVVVV

Zaproszenie na Piknik Strażack...
Dobra zabawa na pikniku.
A dla kogo był ten piknik:? Bo sądząc po frekwencji to ch...
08/08/11 13:59 Więcej...
dodano przez Penelope

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Powitanie Mrożka w Borzęcinie
Bardzo dziękuję Pani za te informacje. Rzeczywiście mogłem u...
03/08/11 16:14 Więcej...
dodano przez Józef Olchawa

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Wątpliwości
Byłam na imprezie i pamiętam jak sobowtóra powitał chlebem J...
03/08/11 12:42 Więcej...
dodano przez Mieszkanka i uczestniczka impr

 
 
Sonda
Skąd jesteś?
 

Gminy Partnerskie

Bannery


Biuletyn informacji publicznej (BIP)


Foto Borzęcin w PigułceAktualna PrognozaPogoda w Borzęcinie

W obiektywie
Centrum BorzęcinaSponsor imprez w Gminie Borzęcin


  Wykonanie:
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.