Niedziela, 23 Lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Żelisław.
aaa
aaaa
aaaa
Inne instytucje
 
 
 
 Wybory Sołeckie 2007Związek Powiatów PolskichCyfrowy Urząd

 
Dziennik Polski: Ciężarówki, terenówki i motocykle Drukuj

Image
BORZĘCIN. Pod patronatem "Dziennika Polskiego" Po raz drugi czołowi kierowcy spotkali się w Borzęcinie, by rywalizować w imprezie wchodzącej w skład cyklu Motointegrator Seria 4x4. Na starcie stanęło 67 załóg jeżdżących ciężarówkami, quadami, motocyklami, samochodami seryjnymi i terenowymi. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno samych uczestników, jak i obserwatorów. Szczególnego smaczku tegorocznej edycji rajdu dodaje fakt, że właśnie w Borzęcinie padł rekord prędkości osiągniętej kiedykolwiek i gdziekolwiek podczas jakichkolwiek zawodów tego cyklu. Do tej pory najszybszy ścigant mógł się pochwalić wskazaniem na prędkościomierzu 156 km na godzinę. Po ostatnim rajdzie w Borzęcinie ten rekord wynosi 168km/h. Wydaje się, że trudno będzie teraz to osiągnięcie poprawić.

Czytaj
 
Radio RDN Małopolska: Rozmowa z Wójtem Gminy Borzęcin Januszem Kwaśniakiem Drukuj
Image

Gościem studia Radia RDN Małopolska jest wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Rozmawiamy o inwestycjach sportowych i sezonie imprez kulturalnych i rekreacyjno - sportowych w gminie Borzęcin.

Czytaj
 
Spotkanie Automobilowe Drukuj

Image
18 czerwca br. w ramach Dni Brzeska odbędą się także, trzecie już Brzeskie Spotkania Automobilowe. Jak co roku rozpoczną się spotkaniem na parkingu przy brzeskim rondzie i akcentem sportowym na placu przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na Słotwinie. Następnie ok. 12.00 pojazdy ruszą do części turystycznej. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję poznać kilka perełek na terenie gmin Szczurowa i Borzęcin. Z Brzeska samochody wyruszą do Strzelec Wielkich, gdzie udostępniony do zwiedzania będzie dwór myśliwski, następnie przez Uście Solne z malowniczym rynkiem udadzą się do Szczurowej. Stąd udadzą się do dworu w Dołędze a następnie przez Wokowice dotrą z powrotem do Brzeska gdzie o 17.00 odbędzie się pokaz na Placu Kazimierza. Przejazd z Dołęgi odbędzie się trasą Borzęcin-Przyborów-Łęki- Wokowice. Około godziny 16.00-16.15 planowany jest krótki postój na Stadionie w Łękach lub na placu przed łęcką remizą (zależnie od ilości aut).

Czytaj
 
TEMI-Tydzień Brzeski: Zapłacą za zniszczone drogi Drukuj

Image
Starostwo brzeskie po kilku miesiącach wynegocjowało odszkodowanie od konsorcjum NDI. Do niedawna to jej pracownicy prowadzili budowę odcinka autostrady Brzesko-Wierzchosławice. Wprawdzie przedsiębiorstwo ustąpiło z placu robót, ale pozostawiło zniszczone przez ciężkie samochody drogi powiatowe.
1,3 min zł pozwolą na remont najbardziej zniszczonych tras: Bielcza-Waryś, Wokowice-Szczepanów i Bielcza-Wola Dębińska. Po ogłoszeniu przetargów prace najprawdopodobniej ruszą na przełomie czerwca i lipca.
Kolejnym negocjacyjnym celem powiatu brzeskiego jest odzyskanie odszkodowania za drogi zniszczone przez wykonawców i dostawców materiałów na odcinek autostrady Wierzchosławice-Tarnów. Ta sprawa jest jednak znacznie trudniejsza, gdyż władze poprzedniej kadencji nie zadbały o zawarcie wcześniejszego porozumienia z budowlańcami. Jednak jak zapewnia starosta Andrzej Potępa, powiat dysponuje dowodami w postaci zdjęć i notatek policyjnych, dokumentujących na drogach powiatowych ciężki transport z borzęcińskich żwirowni.  

Czytaj
 
Dziennik Polski: Bronią swoich dróg Drukuj
Image
BRZESKO. Wszystko wskazuje na to, że starostwo już wkrótce podpisze porozumienie z właścicielami żwirowni zlokalizowanych na terenie gminy Borzęcin. Przedsiębiorcy zobowiązali się, że co miesiąc wpłacać będą do kasy starostwa pewną kwotę, a za to samorząd pozwoli im poruszać się po niektórych swoich drogach. - W ten sposób - jak mówi starosta Andrzej Potępa - do budżetu wpływać będą dodatkowe pieniądze i częściowo wyeliminowany zostanie uciążliwy ruch ciężkich samochodów. Mimo że od wielu miesięcy staramy się chronić nasze drogi, stawiając różne zakazy, kierowcy i tak znajdą sposób, aby je ominąć. Jeżeli podpiszemy porozumienie sprawa będzie czytelna dla wszystkich - odbiorcy kopalni będą mogli poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach.Plan jest taki. Firma NDI już wkrótce ma wypłacić powiatowi 1,3 miliona złotych za zniszczenia na drogach, do jakich doszło w czasie budowy autostrady. Za te pieniądze drogi zostaną wyremontowane, jak zapowiada starosta, stanie się to najdalej w sierpniu, i wówczas ma zostać podpisane porozumienie, na mocy którego właściciele żwirowni partycypować będą w kosztach utrzymania dróg.
Czytaj
 
TEMI-Tydzień Brzeski: Offroadowy Borzęcin Drukuj

Image
W miniony weekend Borzęcin z zagłębia grzybów zamienił się w stolicę rajdów terenowych. Na starcie pierwszej eliminacji zawodów, rozgrywanych w ramach cyklu Serii 4x4 Motointegrator, stanęła rekordowa liczba załóg. Zwyciężali faworyci, a impreza pod kazdym względem przerosła oczekiwania.
Niewątpliwie to była wielka gratka dla fanów sportu rajdowego, których - jak się okazuje - nie brakuje także w naszym regionie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując dla rajdowców bardzo dobre warunki do prowadzenia rywalizacji na wysokim poziomie. W sobotę na starcie w centrum Borzęcina pojawiło się 67 załóg - samochodów terenowych, ciężarówek, quadów i motocykli. Największe zainteresowanie wzbudzało warte ok. 700 tys. zł białe mitsubishi pajero Dariusza Żyły, wicemistrza Polski sprzed dwóch lat oraz czwartego rajdowca Europy z 2010 roku. Wrażenie robiły wielotonowe ciężarówki, a przede wszystkim mercedes Andrzeja Świgosta, marzącego o wystartowaniu w Rajdzie Dakar. Największy natomiast aplauz widzowie zgotowali jedynej kobiecej załodze w nissanie - Izabeli Bogacz i Katarzynie Dziadoń, reprezentujących Team Joniec z Nowego Sącza.

Czytaj
 
Motointegrator Seria 4x4 Borzęcin 2011 Drukuj

Czytaj
 
Uczniowie z Jadownik Mokrych zwycięzcą "Ekoszkoły" Drukuj
    
Reprezentujące szkołę podstawową z Jadownik Mokrych: Gabriela Mądrzyk, Marta Kwaśniak oraz Anna Stokłosa okazały się być lepsze od swoich koleżanek i kolegów i zwyciężyły w Ekologicznym Konkursie Szkół Podstawowych „Ekoszkoła”. W zorganizowanym po raz czwarty konkursie zdobyła 64,5 pkt wyprzedzając szkoły w Przyborowie (62 pkt) i Borzęcinie Górnym (60,5 pkt). Zwycięzcy otrzymali spore ilości nagród ufundowane przez organizatorów i sponsorów rywalizacji. Najlepsza szkoła otrzymała także statuetkę „Ekoszkoła 2011” ufundowaną przez wójta gminy Borzęcin.
Czytaj
 
RDN Małopolska: Ponad trzy miliony złotych na remont drogi wojewódzkiej 964 Drukuj
Image

Ponad trzy miliony złotych będą kosztowały prace jakie zaczęły się w Borzęcinie na drodze wojewódzkiej 964 łączącą Kasinę Wielką z Biadolinami Radłowskimi. Przede wszystkim zmodernizowane zostaną mosty i przepusty. Po remoncie znacznie poprawi się bezpieczeństwo dla kierowców i pieszych – mówi Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina. Prace finansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Prace zakończą się na jesień.

Czytaj
 
www.mojebrzesko.pl: Off-roadowy weekend w Borzęcinie. Zobacz jak było! Drukuj
Czytaj
 
Seria 4x4 w Borzęcinie Drukuj

Czytaj
 
Kraksa żeńskiej załogi z Joniec Team trasie odcinka specjalnego rajdu Seria4x4 w Borzęcinie Drukuj

 

Czytaj
 
Rajd IC seria 4x4 2011 Borzęcin, start klasa ciężarowa Drukuj

Czytaj
 
Rajd 4x4 Borzęcin 2011 MAN nr. startowy 402 - cz1 i cz2 DrukujCzytaj
 
Rajd 4x4 Borzęcin 2011 MAN nr. startowy 402 - cz3 i cz4 Drukuj


Czytaj
 
Dziennik Polski: Zabezpieczą Borzęcin przed powodzią Drukuj
Image
 
BORZĘCIN. Trwają prace projektowo - przygotowawcze informuje gminny samorząd, a za kilka tygodni po zakończeniu opracowania programu funkcjonalno - użytkowego rozpocznie się procedura przetargowa związana z zabezpieczeniem powodziowym miejscowości.
Zabezpieczenie powodziowe Borzęcina realizowane jest w systemie "Zaprojektuj -Wybuduj". Gmina w swoim planie finansowym zarezerwowała na ten cel 5 milionów złotych, jednak samo zadanie będzie kosztować około 15 milionów, dlatego w dalszym czasie trwają starania o pozyskanie dalszych środków.
Czytaj
 
brzesko.com.pl: Komputer i Internet za... darmo Drukuj
Image

Ponad dwa miliony złotych otrzyma gmina Borzęcin na realizację projektu unijnego w ramach Programu Operacyjnego – Innowacyjna Gospodarka. To aż... 85 procent kosztów z tym związanych. Jak mówią przedstawiciele samorządu: realizacja projektu: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gminy Borzęcin” przewiduje realizację zadania mającego na celu dostarczenie Internetu mieszkańcom zagrożonym „wykluczeniem cyfrowym”.  - Ze względu na rozmieszczenie miejscowości gminy, ukształtowanie terenu i istniejącą infrastrukturę techniczną wybrano technologię radiową jako najbardziej korzystną. Projektowana sieć zakłada doprowadzenie sygnału internetowego do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury, skąd sygnał przesyłany będzie dalej do 11 masztów nadawczych. W ramach projektu przewidziano również zakup 150 zestawów komputerowych. Zakupiony sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem zostanie nieodpłatnie przekazany beneficjentom programu oraz podłączony do sieci internetowej – wyjaśnia Rafał Baklarz, informatyk z UG w Borzęcinie.  - Centrum Zarządzania Siecią.
Czytaj
 
Dzień bez przemocy w Zespole Szkół w Borzęcinie Drukuj
    
STOP AGRESJI I PRZEMOCY! PRZEMOC NIGDY NIE POPŁACA, PRZECIW TOBIE SIĘ OBRACA! Takie hasła można było zobaczyć na transparentach oraz usłyszeć podczas „marszu przeciwko agresji” ulicami Borzęcina w dniu 6 czerwca.
Dzień Szkoły bez Przemocy to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
W tym roku nasza szkoła również dołączyła do grona kilku tysięcy szkół, które pragną zaprotestować przeciw wszelkim przejawom agresji, nie tylko na terenie szkoły, ale również w domu i na ulicy. Koordynatorami projektu były pp. Renata Sobota i Joanna Kossoń. W ramach akcji wszystkie zespoły klasowe przygotowały "Kodeksy Klasowe Przeciwko Przemocy", gazetki ścienne oraz transparenty, które następnie zaprezentowały podczas happeningu na hali sportowej. Wychowawcy przeprowadzili szereg lekcji wychowawczych pt. "Jak radzić sobie z agresją?", a nauczyciele wychowania fizycznego opracowali "Szkolny Kodeks Kibica".
Czytaj
 
Gazeta Krakowska: Brzeskie starostwo zdobyło pieniądze na naprawę dróg Drukuj
Image
Niewiele ponad 1,2 mln zł odzyskało starostwo powiatowe w Brzesku od macedońskiego konsorcjum, które budowało autostradę na odcinku Brzesko-Wierzchosławice. Pieniądze mają pokryć naprawę dróg zniszczonych przez samochody przewożące piasek i żwir. - Wypłata tego odszkodowania to efekt naszych kilkumiesięcznych negocjacji. Fundusze te pozwolą nam wykonać najpilniejsze remonty. Zdecydowanie poprawimy jakość tych dróg - mówi starosta Andrzej Potępa. Pieniądze, które wpłyną na konto starostwa w ciągu najbliższych dni, zostanę wykorzystane na remont trzech bardzo zniszczonych odcinków dróg powiatowych: Bielcza-Waryś (gmina Borzęcin), Wokowice-Szczepanów (gmina Brzesko) i Bielcza-Wola Dębińska (gmina Dębno). Umowa o wypłacie odszkodowania jest już podpisana. Za kilka tygodni zostanie ogłoszony przetarg na realizację tych inwestycji. Prace powinny ruszyć na przełomie czerwca i lipca. Ich zakończenie przewidziane jest pod koniec wakacji.
Czytaj
 
Podróże z tej i nie z tej ziemi Drukuj
    
„Podróże z tej i nie z tej ziemi” – pod takim tytułem w Borzęcinie zorganizowano koncert  poetycko-muzyczny z udziałem poety Józefa Barana i aktora oraz pieśniarza Andrzeja Słabiaka (Chicago). Na spotkaniu licznie zjawili się mieszkańcy gminy Borzęcin, którzy wysłuchali fragmentów poezji Józefa Barana czytanych m.in. przez samego autora oraz fragmenty najnowszej książki zawierającej reportaże z podróży poety po 6 kontynentach. Swoje utwory z ostatniej płyty pt.”Chodźmy w tango” zaprezentował także Andrzej Słabiak. Autorem części tekstów do wykonywanych utworów jest Józef Baran, a muzykę skomponował  Andrzej Zarycki, który komponuje dla Ewy Demarczyk czy Piwnicy pod Baranami. Artyści opowiadali także o swoim dzieciństwie spędzonym na ziemi brzeskiej, mieście Kraków, w którym przyszło im mieszkać i tworzyć oraz swoich wędrówkach po świecie. Na koniec podpisywano płyty i książki. Koncert zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną.
Czytaj
 
Kurier Borzęcki: Uczniowie z Przyborowa w Przechlewie - Partnerskie kontakty szkół Drukuj
    
W dniach 31.05 – 05.06.2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Dniach Unii Europejskiej w Przechlewie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Człuchowskiego, Wójta Gminy Przechlewo i Przewodniczącego Rady Gminy Przechlewo. Uczestniczyła w nich tradycyjnie młodzież z Danii, Niemiec, Redła, Przechlewa, Sąpolna, Konarzyn oraz młodzież z gmin partnerskich: Czarna, Korzenna i Borzęcin. Gminę Borzęcin reprezentowali uczniowie: Michał Cebula, Paweł Cebula, Karolina Chodacka, Paweł Chudyba, Mateusz Duch,  Klaudia Grocholska, Anna Kopacz, Beata Kądziołka, Monika Kułak, Paweł Oleksyk, Tatiana Pitaś, Artur Prokop, Adrian Roczniak, Olga Rudek, Weronika Siudut, Bartłomiej Żurek oraz opiekunowie grupy: Monika Budnik, Halina Grzyb, Katarzyna Lis.
Dni Unii Europejskiej to kilkudniowy festiwal młodości gimnazjalistów. Większość widowiskowych imprez odbyła się na leżącym w pobliskim sąsiedztwie szkoły stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 126 z 708


Najnowsze komentarze
VII Borzęckie Swięto Grzyba w ...
Ile kosztuje bilet wstępu? Bo nie znalazłem tej informacji n...
10/08/11 20:15 Więcej...
dodano przez Profesor88

RDN Małopolska: Nowy plac zaba...
plac zabaw
Super, że w gminie tyle się dzieje.Jest coraz więcej miejsc ...
09/08/11 09:44 Więcej...
dodano przez VVVVVVVVVV

Zaproszenie na Piknik Strażack...
Dobra zabawa na pikniku.
A dla kogo był ten piknik:? Bo sądząc po frekwencji to ch...
08/08/11 13:59 Więcej...
dodano przez Penelope

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Powitanie Mrożka w Borzęcinie
Bardzo dziękuję Pani za te informacje. Rzeczywiście mogłem u...
03/08/11 16:14 Więcej...
dodano przez Józef Olchawa

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Wątpliwości
Byłam na imprezie i pamiętam jak sobowtóra powitał chlebem J...
03/08/11 12:42 Więcej...
dodano przez Mieszkanka i uczestniczka impr

 
 
Sonda
Skąd jesteś?
 

Gminy Partnerskie

Bannery


Biuletyn informacji publicznej (BIP)


Foto Borzęcin w PigułceAktualna PrognozaPogoda w Borzęcinie

W obiektywie
Centrum BorzęcinaSponsor imprez w Gminie Borzęcin


  Wykonanie:
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.