Niedziela, 23 Lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Żelisław.
aaa
aaaa
aaaa
Inne instytucje
 
 
 
 Wybory Sołeckie 2007Związek Powiatów PolskichCyfrowy Urząd

 
Gazeta Krakowska:Łęki: Święto Grzyba i koncert Feel dla szkoły
Image
Na tegoroczne Święto Grzyba (27 i 28 sierpnia) ze szczególną niecierpliwością oczekują mieszkańcy wsi Łęki. I to nie tylko dlatego, że impreza pierwszy raz odbędzie się w ich miejscowości. Bardziej cieszy ich to, że całkowity dochód z loterii fantowej zasili konto stowarzyszenia, które od przyszłego roku prowadzić będzie miejscową szkołę. Co prawda nie ustalono jeszcze, ile będzie kosztował los (prawdopodobnie pięć albo dziesięć złotych), jednak gest ze strony samorządu gminy Borzęcin został przyjęty z radością.
- Biorąc pod uwagę gwiazdy, jakie wystąpią oraz frekwencję z lat poprzednich, publiczność powinna dopisać. Liczymy, że dostaniemy wsparcie w pokaźnej kwocie. Cieszy nas również współpraca z władzami gminy - mówi Anna Koczwara, sołtys Łęk, która wspiera Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Łękach.
Organizacja została założona, aby uratować przeznaczoną do likwidacji miejscową szkołę podstawową. W nadchodzącym roku szkolnym placówkę ostatni raz poprowadzi gmina Borzęcin. Później ten obowiązek spadnie na barki rodziców.  - Gmina ich działania wspiera i wspierać będzie. Stąd też inicjatywa przeznaczenia dochodu z loterii fantowej - mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. Impreza odbędzie się na stadionie w Łękach z uwagi na remont boiska w Borzęcinie. Organizatorzy liczą na frekwencję podobną jak w latach ubiegłych. - Szacujemy, że w imprezie będzie uczestniczyć ponad dwadzieścia tysięcy osób - informuje Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Do 15 sierpnia rozstrzygnąć się ma kolejna sprawa dotycząca najbliższej przyszłości szkoły w Łękach. - Rodzice z likwidowanej szkoły podstawowej w Wokowicach mają zadecydować, czy wyślą swoje pociechy do naszej placówki - kończy Anna Koczwara.

Plan imprezy
Tegoroczne Święto Grzyba odbędzie się pod patronatem "Gazety Krakowskiej". W imprezie, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, atrakcji z pewnością nie zabraknie. W sobotę 27 sierpnia oprócz koncertu Maleo Reggae Rockers i Shauna Bakera odbędzie się m.in. turniej sołectw i dyskoteka w plenerze, która skończy się godzinę po północy. Następnego dnia uczestników czekają m.in. konkursy browaru Okocim, wybór najlepszej potrawy z grzybów oraz występy Andrzeja Cierniewskiego i zespołu Feel.

Łukasz Jaje
 


Najnowsze komentarze
VII Borzęckie Swięto Grzyba w ...
Ile kosztuje bilet wstępu? Bo nie znalazłem tej informacji n...
10/08/11 20:15 Więcej...
dodano przez Profesor88

RDN Małopolska: Nowy plac zaba...
plac zabaw
Super, że w gminie tyle się dzieje.Jest coraz więcej miejsc ...
09/08/11 09:44 Więcej...
dodano przez VVVVVVVVVV

Zaproszenie na Piknik Strażack...
Dobra zabawa na pikniku.
A dla kogo był ten piknik:? Bo sądząc po frekwencji to ch...
08/08/11 13:59 Więcej...
dodano przez Penelope

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Powitanie Mrożka w Borzęcinie
Bardzo dziękuję Pani za te informacje. Rzeczywiście mogłem u...
03/08/11 16:14 Więcej...
dodano przez Józef Olchawa

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Wątpliwości
Byłam na imprezie i pamiętam jak sobowtóra powitał chlebem J...
03/08/11 12:42 Więcej...
dodano przez Mieszkanka i uczestniczka impr

 
 
Sonda
Skąd jesteś?
 

Gminy Partnerskie

Bannery


Biuletyn informacji publicznej (BIP)


Foto Borzęcin w PigułceAktualna PrognozaPogoda w Borzęcinie

W obiektywie
Centrum BorzęcinaSponsor imprez w Gminie Borzęcin


  Wykonanie:
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.