Niedziela, 23 Lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Żelisław.
aaa
aaaa
aaaa
Inne instytucje
 
 
 
 Wybory Sołeckie 2007Związek Powiatów PolskichCyfrowy Urząd

 
Kurier Borzęcki: Pozdrowienia z Przechlewa!
    
W dniach 1-9 sierpnia 2011 r. grupa dwudziestu uczniów i uczennic Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borzęcinie uczestniczy w letnim wypoczynku na terenie Gminy Przechlewo w woj. pomorskim. Uczestnicy wyjazdu to osoby, które osiągnęły najwyższe średnie ocen śródrocznych lub aktywnie uczestniczyli w pracach Samorządu Uczniowskiego. Są to: Badowski Adrian, Banaś Paulina, Banek Justyna, Bąk Kinga, Bogusz Klaudia, Cieśla Gabriela, Czernek Kamil, Janeczek Marlena, Kania Gabriela, Kopacz Piotr, Kózka Paweł, Krzemiński Marcin, Kwaśniak Adrian, Nowak Anna, Postawa Artur, Rędzina Marta, Serwa Magdalena, Szafrański Sebastian, Wesołowska Paulina oraz Pitaś Karolina.
Organizatorem wypoczynku jest Zespół Szkół w Borzęcinie, a zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia Zespół Szkół w Przechlewie. Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, Dyrektor ZS Kingi Białek, p. Czesława Serwy, Wójta Gminy Przechlewo Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego oraz Dyrektora PG w Przechlewie Piotra Muchowskiego. Przejazd oraz wycieczki zapewnia klimatyzowany bus FHT Mirosława Janisza. Kadrę wychowawców pracujących społecznie stanowią pp. Joanna Bodzioch, Lucjan Kołodziejski i Józef Wilaszek.
W pierwszym dniu pobytu uczestnicy spacerowali po Przechlewie oraz udali się do Urzędu Gminy, gdzie pod nieobecność Pana Wójta złożyli podziękowania na ręce Pani Sekretarz za sfinansowanie wypoczynku.
Po południu skorzystali z kąpieliska oraz plaży nad Jeziorem Końskim. Niespodzianką były wieczorne odwiedziny przebywającego na urlopie Wójta Gminy Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego. W trakcie rozmowy poruszono sprawę wymiany młodzieży między gimnazjami w Borzęcinie i Przechlewie. Wójt Przechlewa wyraził wolę kontynuowania współpracy w kolejnych latach.
W drugim dniu Borzęcanie wyruszyli na podbój Malborka. Wraz z przewodnikiem zwiedzili Zamek Niski, Średni i Wysoki. Szczególnie okazale prezentowały się: Pałac Wielkich Mistrzów, Brama Wjazdowa do Zamku Wysokiego, a w nim dziedziniec, krużganki i Złota Brama. W imponujących rozmiarów salach z XV w. zobaczyć można ówczesne "centralne ogrzewanie" i „toalety”! Drugim punktem wycieczki była największa na świecie wystawa machin oblężniczych, gdzie znajduje się m.in. pluteja, trebusz, onager, wineja.
W planie wypoczynku jest jeszcze zwiedzanie Ośrodka Szkolenia Psów Myśliwskich w Przechlewku, gotyckiego zamku w Człuchowie i zajęcia na tamtejszej pływalni. W sobotę celem będzie wycieczka do Gdańska i Sopotu, a w niedzielę Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich z lekcją języka kaszubskiego. Codziennie prowadzone są zajęcia sportowe, a także pogadanki o tematyce antyalkoholowej. Na stronie internetowej szkoły www.zs-borzecin.edu.pl umieszczane są codzienne sprawozdania oraz zdjęcia.
Uczestnicy przesyłają serdeczne pozdrowienia Wójtowi Gminy Borzęcin Januszowi Kwaśniakowi, Dyrekcji Zespołu Szkół w Borzęcinie, kochanym rodzicom, rodzeństwu, koleżankom i kolegom.

            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
 


Najnowsze komentarze
VII Borzęckie Swięto Grzyba w ...
Ile kosztuje bilet wstępu? Bo nie znalazłem tej informacji n...
10/08/11 20:15 Więcej...
dodano przez Profesor88

RDN Małopolska: Nowy plac zaba...
plac zabaw
Super, że w gminie tyle się dzieje.Jest coraz więcej miejsc ...
09/08/11 09:44 Więcej...
dodano przez VVVVVVVVVV

Zaproszenie na Piknik Strażack...
Dobra zabawa na pikniku.
A dla kogo był ten piknik:? Bo sądząc po frekwencji to ch...
08/08/11 13:59 Więcej...
dodano przez Penelope

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Powitanie Mrożka w Borzęcinie
Bardzo dziękuję Pani za te informacje. Rzeczywiście mogłem u...
03/08/11 16:14 Więcej...
dodano przez Józef Olchawa

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Wątpliwości
Byłam na imprezie i pamiętam jak sobowtóra powitał chlebem J...
03/08/11 12:42 Więcej...
dodano przez Mieszkanka i uczestniczka impr

 
 
Sonda
Skąd jesteś?
 

Gminy Partnerskie

Bannery


Biuletyn informacji publicznej (BIP)


Foto Borzęcin w PigułceAktualna PrognozaPogoda w Borzęcinie

W obiektywie
Centrum BorzęcinaSponsor imprez w Gminie Borzęcin


  Wykonanie:
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.