Niedziela, 23 Lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Żelisław.
aaa
aaaa
aaaa
Inne instytucje
 
 
 
 Wybory Sołeckie 2007Związek Powiatów PolskichCyfrowy Urząd

 
Kurier Borzęcki: Rekordowe Inwestycje
Image
 
Blisko 27 milionów złotych wyda w 2011 roku na inwestycje gmina Borzęcin. To efekt skuteczności samorządu, który do budżetu, liczącej niespełna 8,5 tysiąca mieszkańców gminy pozyskał w bieżącym roku 21 milionów 103 tysiące złotych środków zewnętrznych zarówno z funduszy krajowych, jak i unijnych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca gmina w 2011 roku na inwestycje wyda niebagatelną kwotę 3 tysięcy 151 złotych. Wynik ten, stawia gminę Borzęcin w gronie liderów rozwoju w Polsce.
Wśród wydatków budżetowych dominują wydatki na odbudowę i modernizację dróg gminnych, w tym budowę chodników w kwocie 11,24 mln złotych. Na inwestycje sportowe, w tym m.in. przebudowę obiektu sportowego Sokoła w Borzęcinie – Borku, budowę obiektów sportowo – rekreacyjnych w Bielczy i Przyborowie gmina przeznaczyła w roku bieżącym 4,54 mln złotych, na wodociągowanie gminy, w tym ostatniej niezwodociągowanej miejscowości Przyborów gmina wyda 3,73 mln złotych, na budowę Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie 3,51 mln złotych, na budowę sieci bezpłatnego internetu w gminie i zakup 150 zestawów komputerowych dla rodzin zagrożonych wykluczeniem cyfrowym 2 mln złotych, na przebudowę i modernizację Remizy OSP w Przyborowie  650 tys. złotych, na zagospodarowanie przestrzeni strychowej i zagospodarowanie terenu wokół Domu Wiejskiego w Warysiu 612 tys. złotych. Prace prowadzone będą również na obiektach sportowych LKS Przyborów i Dolanki Borzęcin Dolny. Sporo środków pochłonie przygotowanie kolejnych inwestycji, w tym m.in. wykonanie projektów połączenia sieci wodociągowej Borzęcina i Bielczy, zagospodarowania centrum wsi Borzęcin Dolny, zabezpieczenia powodziowego miejscowości Borzęcin, Borzęcin – Borek i Bielcza, przebudowy i adaptacji Domu parafialnego w Borzęcinie Dolnym na potrzeby Centrum Kulturalnego Wsi, przebudowy i modernizacji obiektu sportowego Victorii w Bielczy.

Wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak przewiduje, że wartość nakładów inwestycyjnych w gminie Borzęcin jeszcze wzrośnie.

- Spodziewamy się jeszcze w tym roku kolejnych dotacji z zewnątrz na zadania inwestycyjne, dzięki którym rozpoczniemy realizację nowych zadań – mówi gospodarz gminy Janusz Kwaśniak. - Wartość pozyskanych środków z zewnątrz, dzięki którym gmina przeżywa dynamiczny rozwój cieszy, a w najbliższych latach zamierzamy utrzymać tę dobrą passę – zapowiada.

Wiele wskazuje na to, że obecna kadencja samorządu gminy Borzęcin będzie rekordowa pod względem wydatków i realizacji infrastrukturalnych inwestycji.

[loc]
 


Najnowsze komentarze
VII Borzęckie Swięto Grzyba w ...
Ile kosztuje bilet wstępu? Bo nie znalazłem tej informacji n...
10/08/11 20:15 Więcej...
dodano przez Profesor88

RDN Małopolska: Nowy plac zaba...
plac zabaw
Super, że w gminie tyle się dzieje.Jest coraz więcej miejsc ...
09/08/11 09:44 Więcej...
dodano przez VVVVVVVVVV

Zaproszenie na Piknik Strażack...
Dobra zabawa na pikniku.
A dla kogo był ten piknik:? Bo sądząc po frekwencji to ch...
08/08/11 13:59 Więcej...
dodano przez Penelope

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Powitanie Mrożka w Borzęcinie
Bardzo dziękuję Pani za te informacje. Rzeczywiście mogłem u...
03/08/11 16:14 Więcej...
dodano przez Józef Olchawa

TEMI - Galicyjski Magazyn Info...
Wątpliwości
Byłam na imprezie i pamiętam jak sobowtóra powitał chlebem J...
03/08/11 12:42 Więcej...
dodano przez Mieszkanka i uczestniczka impr

 
 
Sonda
Skąd jesteś?
 

Gminy Partnerskie

Bannery


Biuletyn informacji publicznej (BIP)


Foto Borzęcin w PigułceAktualna PrognozaPogoda w Borzęcinie

W obiektywie
Centrum BorzęcinaSponsor imprez w Gminie Borzęcin


  Wykonanie:
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.